Obalamy najpopularniejsze dietetyczne mity - Kapitan Cook

Obalamy najpopularniejsze dietetyczne mity

Obalamy najpopularniejsze dietetyczne mity

Odchudzanie się według zegarka

Najczęstszym błędem powielanym przez osoby odchudzające się jest niespożywanie posiłków po godzinie 18-tej. Takie zachowanie jest poprawne jedynie, jeśli idziemy spać o godz. 20:00/21:00. Ta zasada powinna polegać na tym, aby lekkostrawną kolację jadać 2 godziny przed snem, a nie o ustalonej godzinie, która nie jest adekwatna do naszego planu dnia i stylu życia.

Produkty „light”

Produkty typu „light” kuszą nas swoją pozorną lekkością i lepszym składem. Często spożywamy je w większych ilościach, będąc przekonanym, że przyniesie to mniejsze konsekwencje niż oryginał. Składy tych produktów nierzadko pozostawiają wiele do życzenia. Może okazać się, że obniżono zawartość tłuszczów, ale dodano w zamian np. więcej cukru. W konsekwencji produkty tego typu mogą sprzyjać tyciu, zamiast wspomagać w odchudzaniu.

Zwiększona ilość posiłków

Często słyszy się, że aby schudnąć powinno się jadać więcej posiłków. Faktycznie, w odchudzanie musimy pamiętać o jedzeniu częściej, ale w mniejszych porcjach. Musimy jednak wiedzieć, że ilość posiłków nie może być dowolna.

Aby osiągnąć wymarzone efekty, dietetycy polecają spożywanie 5 posiłków w regularnych odstępach.

Głodówka, jako idealna dieta

Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby, które chciałyby szybko schudnąć. Niestety taka metoda może wyrządzić więcej złego, niż możemy się spodziewać
– szkodzi naszemu zdrowiu, niekorzystnie wpływa na przemianę materii i metabolizm oraz

prowadzi do efektu jo-jo. Dodatkowo organizm poddany głodówce, w konsekwencji gromadzi zapas tłuszczu w obawie przed kolejnym takim okresem. Pamiętajmy, że aby faktycznie schudnąć, trzeba odpowiednio jeść i dbać o swoją dietę.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 4
Danie 5
Danie 2
Danie 6
Danie 1
Danie 3
Danie 7
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940