Odchudzanie - jak podejść do tego z głową - Kapitan Cook

Odchudzanie – jak podejść do tego z głową

Odchudzanie – jak podejść do tego z głową

Odchudzanie to proces!

Znaczna część diet-cudów bazuje tylko i wyłącznie na szybkim pozbyciu się wody z organizmu. Bardzo szybko przynosi to widoczne efekty, jednakże równie prędko nadrobimy stracone kilogramy i nabawimy się tak zwanego efektu jo-jo. Dodatkowo, szybkie i wyczerpujące diety prowadzić mogą do spowolnienia procesu przemiany materii. Wobec tego istotnym jest przygotowanie się na dłuższy proces – na całkowitą zmianę sposobu odżywania, nie sezonową „dietkę”.

Mało i często

Ludzki organizm jest zaprogramowany w zadziwiający sposób – naturalnie gromadzi bowiem zapasy w sytuacjach, gdy dajemy mu do zrozumienia, że jedzenia może zabraknąć. Zostało udowodnione naukowo, że niewiele posiłków dziennie to najprostsza droga do tycia, nawet jeśli spożywane produkty należą do grupy zdrowych i dietetycznych. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozbicie produktów i dań, które mamy zamiar spożyć na pięć pełnowartościowych posiłków. Pomoże to również utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi, co przełoży się na brak ataków wilczego głodu między zaplanowanymi posiłkami.

Ruch to zdrowie

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna wspomaga proces odchudzania. Katowanie się intensywnym cardio przez długie godziny to jednak droga donikąd. Najskuteczniej kalorie spalamy przy ćwiczeniach interwałowych oraz przy dłuższym, ale umiarkowanym wysiłku. Dzięki takim działaniom poprawia się również metabolizm.

Co więcej?

  • Pij najmniej 2 litry wody dziennie.
  • Jedz powoli.
  • Włącz do diety produkty pełnoziarniste.
  • Unikaj alkoholu (szczególnie w dużych ilościach).
  • Pamiętaj o motywacji.
  • Nie odmawiaj sobie przyjemności i włącz do diety jeden posiłek w tygodniu, dzięki któremu choć na chwilę zapomnisz o odchudzaniu.
Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 2
Danie 7
Danie 4
Danie 5
Danie 6
Danie 1
Danie 3
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940