Jak przechowywać żywność w upalne dni? - Kapitan Cook

Jak przechowywać żywność w upalne dni?

Jak przechowywać żywność w upalne dni?

Przestrzeganie kilku zasad, uniemożliwi zepsucie się jedzenia oraz pomoże uniknąć problemów żołądkowych.

Jak przewozić?

Przede wszystkim, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, należy wystrzegać się transportowania zakupów w bagażniku samochodowym. Warto zapakować zakupy w specjalne torby chłodnicze, które dostępne są w każdym większym supermarkecie. Po dotarciu do domu należy zaś bezzwłocznie przenieść produkty spożywcze (dotyczy to zwłaszcza mięsa oraz nabiału) do lodówki. Ich pozostawienie na kuchennym blacie, również może doprowadzić do ich zepsucia.

Niebezpieczne… napoje

Wysoka temperatura wpływa na szybką fermentację wielu napojów, dlatego nie należy pozostawiać ich chociażby w samochodzie. Dotyczy to szczególnie napojów alkoholowych oraz gazowanych, które, w związku z procesami zachodzącymi wewnątrz butelek czy puszek, mogą finalnie „wystrzelić”. Odradza się również pozostawianie w aucie butelkowanej wody –nagrzany plastik wydziela szkodliwe substancje, które mogą następnie przenikać do wnętrza butelki.

Lodówkowe zasady

O dziwo, nawet w lodówce obowiązują pewne zasady, których przestrzeganie pomoże na dłuższe zachowanie świeżości niektórych produktów (szczególnie w okresie wielkich upałów). Na górnej półce należy przechowywać produkty mleczne (jogurty czy kefiry), natomiast na środkowej powinny znaleźć się produkty z krotką datą przydatności do spożycia (a także te już przetworzone, jak zupy czy sosy). Niższa półka jest miejscem dla surowego mięsa oraz ryb, które, by zachować świeżość, potrzebują najniższej temperatury. W szufladach powinny być zaś przechowywane owoce i warzywa, a także twarde sery.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 4
Danie 6
Danie 5
Danie 3
Danie 7
Danie 2
Danie 1
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940