Jak radzić sobie z dietą wegetariańską - Kapitan Cook

Jak radzić sobie z dietą wegetariańską

Jak radzić sobie z dietą wegetariańską

Klasycznie – tofu

Tofu pochodzi z Azji, wytwarzane jest zaś z namoczonych, a następnie blendowanych nasion soi. Wśród alternatyw dla mięsa niepodzielnie zajmuje pierwsze miejsce, będąc jednocześnie jednym z najpopularniejszych wegańskich produktów na rynku. Ma wszechstronne zastosowanie, bardzo łatwo wchłania bowiem aromaty przypraw i marynat.

Egzotycznie – jackfruit

Owoc chlebowca to wciąż mało popularny zamiennik. Wielkie, niedojrzałe owoce drzewa bochenkowego przypominają w smaku (a także w konsystencji) mięso drobiu. Wykorzystuje się je w przygotowywaniu wegańskich kotletów, kanapek czy burgerów, a także w daniach typu curry. Dodatkowo chlebowiec zawiera bardzo duże ilości białka, żelaza oraz witamin.

Niecodziennie – tempeh

Tempeh przygotowywany jest z fermentowanej soi, wywodzi się zaś z Indonezji. Jego konsystencja przypomina… mięso, podobnie jest ze smakiem – chociaż w tym przypadku należy zdać się na swoją własną opinię. Niezaprzeczalne jest jednak, że dzięki swojej strukturze tempeh może być wykorzystany wszędzie tam, gdzie w oryginalnym przepisie skorzystalibyśmy z mięsa.

Rybnie (?) – algi

Wprawdzie samymi algami mięsa nie zastąpimy, perfekcyjnie imitują one jednak smak prawdziwej ryby. Stanowią świetny dodatek do zup, past czy sałatek. Należy pamiętać, że to właśnie od glonów bierze się charakterystyczny aromat ryb – nie odwrotnie!

Białkowo – strączki

Soczewica, fasola, groch, a nawet… łubin. Zawierają bardzo duże ilości białka (większe niż niektóre rodzaje mięs) oraz innych składników odżywczych, a na dodatek, dzięki swojej strukturze, świetnie sprawdzają się w wyczarowywaniu wszelkiego rodzaju bezmięsnych dań. W większości przypadków zawierają także bardzo dużo błonnika, dzięki czemu są w stanie nasycić na bardzo długo.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 6
Danie 7
Danie 4
Danie 5
Danie 3
Danie 1
Danie 2
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940