Czym są superfoods? - Kapitan Cook

Czym są superfoods?

Czym są superfoods?

Skąd wzięła się „superżywność”?

Nie istnieje definicja mówiąca, jakie produkty możemy zaliczyć do „superżywności”. Jedno jest pewne – powinny się one odznaczać się wysoką zawartością składników mineralnych, witamin, a także antyoksydantów i innych związków chemicznych ważnych dla organizmu. Dodatkowo, muszą mieć naturalne pochodzenie, a ich regularna konsumpcja powinna wywoływać korzystne efekty zdrowotne.

Obecność takich produktów w jadłospisie ma na celu jego uzupełnienie w składniki, których na co dzień brakuje, co finalnie skutkuje lepszym zbilansowaniem diety. To zaś, ma w dłuższej perspektywie zmniejszać ryzyko występowania chorób. Warto jednak pamiętać, że superfood powinny stanowić jedynie dodatek do codzinnej diety.

Najpopularniejsze superprodukty

Superfood pochodzą z najróżniejszych części świata, dodatkowo zaś mają szerokie zastosowanie kulinarne. Wśród najbardziej znanych wymienia się:

zielony jęczmień – bogaty w przeciwutleniacze, będący źródłem wapnia, magnezu czy żelaza,

amarantus – tak zwane zboże rzekome, stanowiące świetne źródło energii w postaci węglowodanów, dodatkowo, dostarczające składników takich jak wapń, fosfor, potas czy beta-karoten,

chlorella – słodkowodna alga będąca źródłem cynku i wielu witamin, działająca detoksykująco i antybakteryjnie.

Polskie superfoods

Za „superżywność” można uznać także wiele rodzimych produktów, nieustępujących w niczym egzotycznej i kosztownej żywności. Na polskiej liście znaleźć można:

czosnek – bogaty w saponiny, związki śluzowe oraz wiele składników mineralnych, obniżający przez to ryzyko wystąpienia infekcji,

jarmuż – zawierający luteinę, a także witaminy B, K i C, obniżający ryzyko wystąpienia nowotworów,

cebulę – warzywo bogate w witaminę C, zawierające kwarcetynę, a także wiele najróżniejszych związków mineralnych; cebula podnosi poziom dobrego cholesterolu i posiada właściwości bakteriobójcze.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 7
Danie 5
Danie 3
Danie 2
Danie 1
Danie 4
Danie 6
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940