O produktach z kokosa słów kilka - Kapitan Cook

O produktach z kokosa słów kilka

O produktach z kokosa słów kilka

Ich orzechy zawierają bowiem wyjątkowe, a tym samym prozdrowotne, wartości odżywcze – w tym między innymi kwasy tłuszczowe MCT, zmniejszające chociażby ryzyko miażdżycy. Produkty kokosowe szturmem weszły na rynek, warto więc przyjrzeć się najpopularniejszym.

Oleje z kokosa

Olej kokosowy zaczyna wypierać, stosowany od lat w kuchni, rzepakowy – nic dziwnego, stanowi bowiem świetną alternatywę. Idealnie nadaje się do smażenia w wysokich temperaturach, będąc przy tym bezwonnym i bezbarwnym. Jednocześnie, posiada właściwości przeciwgrzybicze, antywirusowe oraz antybakteryjne, a także jest bogaty w szereg łatwo przyswajalnych witamin i minerałów.

Olej kokosowy z powodzeniem wykorzystywany jest też jako kosmetyk mający szereg zastosowań, w tym: poprawianie jędrności skóry i opóźnianie procesów starzenia, odżywianie i nawilżanie włosów czy regenerowanie paznokci. Świetnie sprawdzi się także jako „likwidator” nieświeżego oddechu.

Najzdrowsza woda na świecie

Woda z kokosa bywa określana naturalnym napojem izotonicznym, jest bowiem świetnym źródłem wielu składników mineralnych, w tym wapnia czy potasu, zawierając przy okazji szereg witamin grupy B, a także witaminę C. Dodatkowo, woda kokosowa ma silne działanie nawadniające, dlatego też jest z powodzeniem stosowana jako baza różnego rodzaju koktajli spożywanych przed, po i w trakcie treningów.

Inne produkty kokosowe

Wśród wielu produktów wytwarzanych z orzechów palmy kokoswej wymienić można także:

mleczko kokosowe – będące świetnym zamiennikiem mleka zwierzęcego, cieszące się uznaniem zarówno wśród wegan, jak i osób nietolerujących laktozy,

mąkę kokosową – nadającą się idealnie do słodkich wypieków, niezawierającą glutenu, a także posiadającą szereg zalet, między innymi wysoką zawartość błonnika,

cukier kokosowy – charakteryzujący wyjątkowo niskim indeksem glikemicznym

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 5
Danie 7
Danie 3
Danie 1
Danie 6
Danie 2
Danie 4
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940