Czy regularność posiłków ma znaczenie? - Kapitan Cook

Czy regularność posiłków ma znaczenie?

Czy regularność posiłków ma znaczenie?

Powszechne w XXI wieku życie w nieustannym pędzie nie sprzyja regularności odżywania. Ta zaś, jak powszechnie wiadomo, wpływa zarówno na samopoczucie, jak i na zdrowie. Dodatkowo, wbrew pozorom, istotna jest nie tylko w trakcie diety redukcyjnej, ale także na co dzień. Przestrzeganie stałych godzin posiłków prowadzi bowiem między innymi do poprawy zdolności metabolicznych organizmu. Jak i dlaczego jeść regularnie?

Krótko o śniadaniu

Ilość posiłków w codziennej diecie w największym stopniu zależy od długości aktywności. W większości przypadków jadłospis powinien zawierać od 4 do 5 niewielkich objętościowo posiłków, spożywanych w określonych godzinach. Pierwszy z nich – śniadanie – bywa nazywane najważniejszym posiłkiem dnia. Zalecane jest, by zasiąść do niego najpóźniej w godzinę po przebudzeniu. Ma to związek z „przestawieniem” organizmu z tryby magazynowania energii na jej spalanie. Równie ważny jest skład śniadania – powinno być ono pełnowartościowe, a dodatkowo bogate w węglowodany złożone, stanowiące główne źródło energii. Nie wolno zapominać także o białku oraz o owocach i warzywach.

Posiłki w ciągu dnia

Kolejne posiłki powinny być zjadane w mniej więcej 3-godzinnych odstępach. Dzięki temu uniknąć można ataków głodu, które przyczyniają się do nadwagi oraz otyłości. Często spotykane spożywanie w ciągu dnia niewielkich ilości pożywienia, w dużych odstępach czasu, spowalnia metabolizm i skłania organizm do funkcjonowania na „niższych obrotach”. Tym samym, nie jest on w stanie przetrawić posiłku, który w założeniu uzupełnić ma energię z całego dnia. Dodatkowo, spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielania insuliny, co z kolei sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Regularnie karmiony organizm jest w stanie utrzymać wysoki poziom energii przez cały dzień, trawiąc przyjmowane pokarmy na bieżąco. Umożliwia to wyrobienie nawyku, który z kolei zapobiegnie szkodliwym wahaniom poziomu cukru, a także uniemożliwi magazynowanie energii w postaci tłuszczu.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 3
Danie 5
Danie 2
Danie 1
Danie 7
Danie 6
Danie 4
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940