Zdrowe odżywianie - od czego zacząć? - Kapitan Cook

Zdrowe odżywianie – od czego zacząć?

Zdrowe odżywianie – od czego zacząć?

Zdrowe odżywianie jest tak naprawdę proste i wcale nie wymaga wyrzeczeń. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad, wyrobić sobie zdrowe nawyki, a już wkrótce okaże się, że Twoje zdrowie i samopoczucie jest znacznie lepsze niż dotychczas. Jakie to zasady? Poniżej najważniejsze z nich.

Po pierwsze jedz regularnie. To najważniejsza zasada, powtarzana przez każdego dietetyka. Regularnie spożywane posiłki sprzyjają dostarczaniu potrzebnej ilości energii w ciągu dnia, dobrze wpływa na samopoczucie, koncentrację i utrzymanie wagi. Najlepiej jeść od minimum 3 do 5 posiłków dziennie. Dla zachowania zdrowia, a w szczególności szczupłej sylwetki ważne jest, aby nie podjadać między głównymi posiłkami. Między posiłkami najlepiej po prostu pić wodę mineralną.

Po drugie wybieraj jedzenie jak najmniej przetworzone – co do tego również zgodni są wszyscy dietetycy. Im bardziej przetworzone jedzenie, tym więcej jest w nim chemii szkodliwej dla zdrowia. Wyeliminuj jedzenie z fast foodów, dania gotowe i wszelką żywność w proszku. Sztuczne ulepszacze dodane do jedzenia mogą powodować reakcje alergiczne, nie mówiąc już o tym, że negatywnie oddziałują na mikroflorę organizmu. Zdrowa dieta to taka, która jest ułożona z naturalnych i nieprzetworzonych produktów.

Jedz dużo warzyw. Powinny one stanowić bazę każdej zdrowej diety, są źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika i przeciwutleniaczy. Warzywa w posiłkach mogą być surowe, gotowane na parze, lub w niewielkiej ilości wody. W piramidzie zdrowego żywienia warzywa i owoce są na tym samym piętrze, jednak zaleca się, aby stanowiły ¾ zjadanej dziennie porcji. Owoce nie powinny być zjadane w nadmiernej ilości, najlepiej jako jeden posiłek w ciągu dnia, ponieważ są źródłem cukrów prostych. Zbyt wielka ilość zjedzonych owoców sprzyja wyrzutom insuliny do krwi. Niekontrolowane podjadanie owoców między posiłkami powoduje z kolei odkładanie się brzusznej tkanki tłuszczowej.

Kontroluj spożywanie węglowodanów, zwłaszcza kiedy nie jesteś zbyt aktywny fizycznie i masz siedzący tryb życia. W takim wypadku węglowodany w każdym posiłku nie są konieczne, można je zastąpić zdrowym tłuszczem. Dzięki temu, że zmniejszysz ilość węglowodanów w ciągu dnia, ustabilizujesz fluktuację insuliny, co spowoduje odczucie większej sytości, wyeliminuje napady głodu i ograniczy podjadanie. Jeśli natomiast trenujesz lub pracujesz ciężko fizycznie – węglowodany w większej ilości są wskazane, ze względu na znaczne wydatkowanie energii.

Diety Kapitana Cooka spełniają wszystkie opisane powyżej warunki. Posiłki są przygotowywane każdego dnia na świeżo, z naturalnych i nie przetworzonych produktów, zawierają zdrowe i zbilansowane energetycznie porcje, które mają określoną kaloryczność. Jeśli Twoim celem jest zgubienie zbędnych kilogramów, poprawa samopoczucia i regularne odżywianie się, które nie będzie uzależnione od nawału pracy i codziennych obowiązków – pomyśl, że zyskujesz wszystko to, plus komfort większej ilości czasu. Dlatego, że Kapitan Cook codziennie dostarczy Ci zestaw zdrowej żywności.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 5
Danie 3
Danie 1
Danie 2
Danie 4
Danie 7
Danie 6
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940