Woda - najważniejszy składnik naszego organizmu - Kapitan Cook

Woda – najważniejszy składnik naszego organizmu

Woda – najważniejszy składnik naszego organizmu

Woda jest jednym z niewielu elementów niezbędnych człowiekowi do życia. Organizm ludzki zbudowany jest z około 60% wody.

Człowiek nie jest przystosowany do jej gromadzenia, dlatego ważne jest dbanie o uzupełnianie zapasów płynów.

Jakie są jej podstawowe funkcje? Jest materiałem budulcowym – stanowi większą część wszystkich komórek i tkanek. Stanowi środowisko dla procesów przebiegających w organizmie, woda jest niezbędna w procesach przemiany materii oraz jest doskonałym rozpuszczalnikiem. Umożliwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Woda zapewnia ochronę narządów wewnętrznych, mózgu i rdzenia kręgowego.

Woda a odchudzanie. Podczas stosowania różnych diet, odchudzających czy oczyszczających, organizm człowieka pozbywa się dużej ilości toksyn, dlatego niezbędna jest odpowiednia podaż wody. Prawdą jest, że woda jest ważnym elementem walki z nadmiarem kilogramów. Bardzo dobrym zwyczajem jest wypijanie szklanki wody z cytryną zaraz po przebudzeniu.

Pozwoli to na uzupełnienie płynów po nocy i pobudzi nas do życia, a witamina C zawarta w owocu dobrze wpłynie na oczyszczanie organizmu.

Nie bez znaczenia jest rodzaj spożywanych napojów. Najlepsza podczas odchudzania jest woda bez żadnych dodatków w postaci barwników i cukru. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie kolorowe napoje są jednym z największych wrogów zdrowego odżywiania. Picie wody jest także dobrym sposobem na podjadanie między posiłkami. Zmniejsza ona uczucie głodu i pozwala dotrwać do obiadu czy kolacji bez jedzenia przekąsek. Niektórzy zalecają, aby wypijać przed jedzeniem od pół do szklanki wody, pozwoli to wywołać uczucie sytości i zmniejszy porcje spożywanego dania, co przełoży się pozytywnie na efekty diety.

Ile pić wody? Na zapotrzebowanie na wodę wpływ ma wiele czynników, m.in.: płeć, wiek, dieta, temperatura otoczenia oraz aktywność fizyczna. Minimalną ilością wody, która zaspokaja potrzeby organizmu to ok. 800 – 1000 ml na dobę, natomiast maksymalnie wynosi ok. 30 ml wody na 1 kilogram ciała. Osoby uprawiające regularną aktywność fizyczną

powinny zwiększyć podaż wody o 400 – 800 ml na każdą godzinę ćwiczeń. Dzięki wodzie, tkanka tłuszczowa jest spalana zdecydowanie szybciej. Należy pamiętać, że nieodpowiednia ilość wody, może prowadzić do odwodnienia lub przewodnienia organizmu.

Normy na wodę, opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia obejmują spożycie czystej wody wraz z innymi napojami oraz wody zawartej w pożywieniu. Bez względu na to, czy jest się na diecie czy nie, warto zwracać uwagę na to, ile i co wypijamy w ciągu dnia. Ma to ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Dlatego należy wybierać napoje jak

najmniej przetworzone, pozbawione dodatkowych substancji chemicznych oraz ulepszaczy. Dobrze zapoznać się bliżej z tematem wody i jej rodzajów, ponieważ odpowiednie jej spożycie pozwoli nam na prawidłowe usuwanie toksyn z organizmu, pozbycie się problemów z cerą, bólami głowy czy opuchlizną.

Istnieją różne sposoby na odchudzanie, ale radykalna głodówka nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy zacząć od racjonalnej diety, zmniejszenia ilości spożywanych pokarmów, aktywności fizycznej i regularnego picia wody. Gdy się odchudzasz, pozbywasz się nie tylko zbędnych kilogramów, ale i szkodliwych substancji, które są filtrowane przez nerki

i wydalane z organizmu wraz z moczem. Dlatego właściwa dawka wody dziennie jest niezbędna dla racjonalnego zrzucania wagi. Oczyszczanie organizmu wodą jest zdrowe!

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 6
Danie 3
Danie 4
Danie 2
Danie 7
Danie 1
Danie 5
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940