Sokowe oczyszczanie - Kapitan Cook

Sokowe oczyszczanie

Sokowe oczyszczanie

Dziecinnie łatwa dieta

Zasady diety sokowej są wyjątkowo proste – dziennie wypijać należy określoną ilość soków, a także koktajli ze świeżych warzyw oraz owoców. Długość trwania oczyszczania powinna być dostosowana indywidualnie, należy jednak pamiętać, że nie jest to sposób na stałe odżywianie – zmniejszenie bilansu kalorycznego i ograniczenie diety do jednego rodzaju składników w dłuższej perspektywie może skutkować między innymi obniżeniem szybkości procesu przemiany materii.

Jak się przygotować?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie detoksu z wyprzedzeniem, tak, by organizm mógł się do niego odpowiednio przygotować – to szczególnie ważne w sytuacjach, gdy dieta sokowa nie jest jednodniowym rozwiązaniem. Na jakiś czas przed rozpoczęciem diety warto zacząć eliminowanie produktów tłustych i ciężkostrawnych, wysoko przetworzonych, a także tych pochodzenia zwierzęcego. Do diety powinno się zaś wprowadzić większą ilość surowych owoców i warzyw.

Garść zasad

  • W trakcie detoksu należy zrezygnować z szeregu czynności, co pomoże wzmocnić efekty oczyszczania.
  • Nie należy palić papierosów, winno się unikać alkoholu w jakiejkolwiek postaci, a także kawy czy mocnej herbaty, nie można również spożywać cukru.
  • Z dietą sokową należy poczekać w chwilach osłabienia organizmu, na przykład przy przeziębieniu.
  • Należy zrezygnować z męczących i obciążających ćwiczeń forsujących organizm.
  • Wyjątkowo istotnym jest picie dużej ilości wody oraz herbat ziołowych (bardzo dobrze sprawdzi się na przykład napar z nasion kopru włoskiego).
  • Do standardowej diety, nawet po kilkudniowej kuracji, powinno wracać się stopniowo i z rozwagą, wszystko to, by nie podrażnić żołądka.
Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 4
Danie 6
Danie 5
Danie 3
Danie 2
Danie 1
Danie 7
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940