Najczęstsze błędy żywieniowe - sprawdź, czy ich nie popełniasz! - Kapitan Cook

Najczęstsze błędy żywieniowe – sprawdź, czy ich nie popełniasz!

Najczęstsze błędy żywieniowe – sprawdź, czy ich nie popełniasz!

Nieprawidłowa ilość kalorii

Nierzadko zdarza się sytuacja, że w czasie dnia zjadamy o wiele więcej jedzenia, niż potrzebuje nasz organizm. A to właśnie prawidłowo dobrana ilość kalorii do naszych potrzeb, wieku, płci, masy ciała i aktywności fizycznej jest kluczem do sukcesu. Warto też uważać, aby ilość przyjmowanych przez nas kalorii nie była zbyt niska – wówczas może to prowadzić do złego samopoczucia i niedożywienia.

PS Jeśli nie wiecie dokładnie, ile kalorii powinniście spożywać – śmiało piszcie! Nasz dietetyk chętnie Wam doradzi 😉

Nieregularne posiłki

Organizm potrzebuje regularnego dostarczania energii poprzez odpowiednio zbilansowane posiłki. Zaleca się spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia o stałych godzinach. Ważne jest także, aby nie pomijać poszczególnych posiłków – lepiej jest zjeść mniej, ale częściej.

Monotonia żywieniowa

Małe urozmaicenie posiłków może prowadzić do niedoborów witamin i innych potrzebnych wartości odżywczych oraz składników mineralnych, dzięki którym nasz organizm prawidłowo funkcjonuje. Dodatkowo, jedzenie na okrągło tych samych produktów może zwiększać chęć sięgania po niezdrowe przekąski i słodycze, które wydają się być świetną alternatywą do znudzonych już posiłków.

Zły skład posiłków

Ważne, aby krytycznie przyjrzeć się składnikom swoich dań – czy nie znajdziemy w nich zbyt wielu cukrów i tłuszczów zwierzęcych. Kolejnym błędem jest popijanie posiłków słodkimi napojami oraz ciężkostrawne i tłuste kolacje.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 3
Danie 5
Danie 6
Danie 4
Danie 7
Danie 1
Danie 2
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940