Kapitan Cook - Dieta Ketogeniczna - smacznego!

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna

Jesteśmy firmą cateringową z bogatą ofertą różnorodnych diet. Dieta ketogeniczna jest jednym z wariantów naszych planów dietetycznych. Sprawdź!

Dieta ketogeniczna jest potocznie nazywana dietą keto. Opiera się na utrzymywaniu w organizmie ketozy, czyli stanu, w którym głównym źródłem energii są tłuszcze. Co ważne, następuje to przy jednoczesnej minimalizacji udziału węglowodanów. Po co to wszystko? Celem tej diety jest podwyższenie poziomu ciał ketonowych, dzięki czemu tłuszcz gromadzony w organizmie jest o wiele szybciej spalany, co skutkuje utratą wagi. Dieta ketogeniczna zmniejsza nieustanne poczucie głodu, ponieważ jest bardzo syta. Wykluczenie węglowodanów z diety jest dla organizmu korzystne, ponieważ pozbywamy się cukrów. Ponadto dieta keto wpływa na wyrównanie ciśnienia krwi oraz obniża poziom szkodliwego cholesterolu i insuliny. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, polecamy korzystać z diety cyklicznie przez 2-3 miesiące, 7 dni w tygodniu. Zapewniamy, że odczuwalny będzie brak poczucia zmęczenia oraz zmniejszenie częstotliwości bólów mięśni. Dieta ketogeniczna może być dla organizmu niezwykle kojąca.

Dla kogo jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego w celu dopasowania diety do indywidualnych preferencji warto skonsultować się ze specjalistą. Nie zaleca się jej osobom cierpiącym na epilepsję. Dieta ketogeniczna wpływa pozytywnie także na choroby układu krążenia, przewlekłe zmęczenie czy nadciśnienie. Jej stosowanie może okazać się zbawienne przy różnego rodzaju dolegliwościach, jak również w walce z nadwagą lub otyłością. Należy jednak zachować ostrożność oraz kontrolować zachowanie swojego ciała.

Co zawiera dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna kładzie nacisk na odpowiedni dobór składników do jadłospisu. Bardzo istotne jest zachowanie bilansu kalorycznego zgodnie z postawionym celem. Podstawą odżywczą dla diety keto są jajka, masło, śmietany, różnorodne sery, jak również orzechy i nasiona. Wśród pożądanych produktów nie może zabraknąć awokado, mięsa oraz grzybów. Stosując dietę ketogeniczną, powinniśmy postawić także na warzywa, szczególnie szpinak, brokuły, sałatę i kalafiora. A czego nie należy jeść? Powinniśmy stanowczo wyeliminować produkty light, suszone owoce, alkohol, produkty zbożowe i suche nasiona roślin strączkowych, a także owoce.

Przykładowy obiad z jadłospisu w naszej diecie ketogenicznej składa się z pieczonego halibuta z białą kapustą. Jest to jedna z wielu opcji do skorzystania. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje samopoczucie! Jeśli chcesz sprawdzić, czy dieta ketogeniczna będzie dla Ciebie odpowiednia, skonsultuj się z nami! Postaramy się dobrać wariant do Twoich oczekiwań oraz preferencji. Zadbaj o siebie z Kapitanem Cook!

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 2
Danie 7
Danie 5
Danie 3
Danie 4
Danie 6
Danie 1
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU