Catering Paleo Poznań - Kapitan Cook

Catering Paleo Poznań

Catering Paleo Poznań

W ofercie naszej firmy Kapitan Cook znaleźć można kilkanaście różnych jadłospisów, które łatwo dopasować pod konkretne diety. Jednym z nich jest catering Paleo w wersji Samuraj w Poznaniu. Dieta ta bazuje na tym, że nasz gatunek jest najlepiej przystosowany do sposobu odżywiania ludzi z epoki paleolitu. Warto zdawać sobie tutaj sprawę z tego, że jadłospis paleolityczny nie kopiuje diety przodków, a jedynie bierze z niej wszystko to, co najlepsze.

Kluczowe zasady diety paleolitycznej

Co warto wiedzieć na temat diety Paleo? Bazuje ona na naturalnych produktach pozbawionych konserwantów i jakichkolwiek chemicznych dodatków. Powinny one pochodzić od lokalnych rolników, z gospodarstw ekologicznych. Dotyczy to zarówno mięsa, jak i warzyw czy owoców. Jednym z najważniejszych elementów cateringu Paleo w Poznaniu są mięsa, podroby oraz tłuszcz pochodzenia zwierzęcego. W diecie tego typu znaleźć można także zielone warzywa charakteryzujące się wysoką zawartością folianów, chlorofilu, wapnia i siarki. Zgodnie z założeniami jadłospisu paleolitycznego jedzenie tłustych potraw zawierających niewielkie ilości węglowodanów nie przyczynia się do odkładania tłuszczu w ciele. W związku z tym zaleca on używanie tłuszczów, takich jak olej kokosowy czy oliwa z oliwek. Dieta Paleo obejmować może produkty fermentowane. Wynika to z tego, że fermentacja neutralizuje toksyny zawarte w roślinach, zwiększa zawartość witamin i minerałów oraz sprawia, że są one lepiej przyswajane przez nasz organizm. Oprócz tego zabieg ten neutralizuje kwas fitynowy, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu zawartości witamin z grupy B. Dieta Paleo zakłada wykluczenie warzyw strączkowych, które to mogą wywoływać stany zapalne organizmu oraz wzdęcia. Zakazane są w niej także produkty mleczne. Wynika to z zawartości kazeiny, która podrażnia jelita, przyczyniając się do rozwoju stanu zapalnego. Dodatkowo produkty mleczne zawierają laktozę, na której nietolerancję cierpi znaczna część populacji. Kolejna grupa produktów zakazanych na diecie Paleo to zboża zawierające gluten, za wyjątkiem gryki, prosa, ryżu, amarantusa, owsa oraz quinoa. Gluten jest bowiem źle trawiony przez organizm, a co więcej – wywołuje wyrzuty insuliny.

Jakie są główne korzyści płynące z cateringu Paleo w mieście Poznań? Przyczynia się on do utraty wagi, wzrostu poziomu energii, redukcji objętości żołądka, lekkiego przyrostu masy mięśniowej, obniżenia i ustabilizowania poziomu cukru we krwi, redukcji poziomu trójglicerydów we krwi, eliminacji problemów z zasypianiem, zwiększenia ilości cholesterolu HDL, zmniejszenia porcji zjadanych posiłków oraz braku napadów wilczego głodu. Dieta Paleo bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu nadwagi, anemii, cukrzycy, astmy, depresji, migren, alergii, celiakii, chorób wrzodowych, nadkwasoty, zgagi, refluksu żołądkowego, łuszczycy, trądziku, bielactwa, artretyzmu, zespołu jelita drażliwego, choroby Leśniowskiego-Crohna oraz nadciśnienia.

Dieta paleolityczna od Kapitana Cook

Czym charakteryzuje się catering Paleo w Poznaniu oferowany przez naszą firmę Kapitan Cook? Dostępna jest w 3 różnych kalorycznościach: 1500 kalorii, 2000 kalorii oraz 2500 kalorii. Jadłospis składa się z 4 posiłków, z czego 3 są białkowo-tłuszczowe, a 1 – węglowodanowy. Przyrządzone są one na bazie najwyższej jakości, nieprzetworzonych składników pochodzących wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Są to między innymi: mięso, ryby, owoce morza, jajka, orzechy, nasiona, owoce oraz warzywa. Dania przygotowywane są przez wykwalifikowanych kucharzy, we współpracy z dietetykami. Każde z nich jest pakowane próżniowo, a następnie dostarczane pod wskazany przez Klienta adres np. do miejsca pracy lub do domu, w wyznaczonych przez niego godzinach.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 5
Danie 3
Danie 6
Danie 7
Danie 4
Danie 2
Danie 1
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940