Catering Paleo Kraków - Kapitan Cook

Catering Paleo Kraków

Catering Paleo Kraków

Chcesz zacząć się zdrowo odżywiać? A może marzy Ci się, aby zgubić kilka zbędnych kilogramów? Nasza propozycja to catering Paleo w Krakowie w wersji Samuraj! Na czym polega taka dieta? Jakie produkty są w niej dozwolone, a których powinno się wystrzegać? Czytaj dalej.

Dieta paleolityczna – garść przydatnych informacji

Czym jest dieta Paleo? Mianem tym określa się jadłospis, którym odżywiali się nasi przodkowie z ery paleolitu. Jak twierdzą eksperci, dieta tego typu jest w stanie dostarczać odpowiednio skomponowaną mieszankę składników odżywczych. Dodatkowo skutecznie zapobiega ona szeregu chorobom, w tym cywilizacyjnym. Dieta paleolityczna bazuje na produktach, które człowiek ery paleolitu był w stanie upolować, złowić czy zebrać. Zaliczają się do nich między innymi: mięso, ryby, owoce morza, jajka, orzechy, kiełki, nasiona, orzechy, warzywa i owoce. Catering Paleo w mieście Kraków jest dietą niskowęglowodanową, która obfituje w produkty białkowe. Kluczową rolę odgrywa w niej mięso, w szczególności chude, które razem z produktami odzwierzęcymi stanowić powinno około ½ codziennego jadłospisu. Reszta powinna składać się z orzechów, owoców oraz niskoskrobiowych warzyw. Produkty składające się na dietę paleolityczną powinny być pozyskiwane w możliwie jak najbardziej naturalny sposób. Warto, aby mięso pochodziło ze sprawdzonego źródła, a owoce i warzywa – z upraw ekologicznych. Jadłospis tego typu powinien być wzbogacony o tłuszcze, takie jak olej lniany, olej kokosowy czy tłoczone na zimno oleje z orzechów i pestek. Na diecie Paleo najlepiej pić wodę, zieloną herbatę czy różnego rodzaju ziołowe napary. Zakazane są tutaj natomiast produkty, do których nie mieli dostępu nasi przodkowie. Chodzi tutaj między innymi o nabiał, wyroby zbożowe (glutenowe), rośliny strączkowe, warzywa skrobiowe, jak ziemniak, batat czy dynia, cukry rafinowane oraz wszelkiego rodzaju żywność przetworzona.

Zalety diety paleolitycznej

Dlaczego warto przejść na dietę paleolityczną? Jako że do minimum ogranicza ona puste kalorie, pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Dodatkowo w dłuższej perspektywie czasowej taki jadłospis jest w stanie wyregulować gospodarkę insulinową oraz lipidową, co czyni z niego idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na cukrzycę. Dieta Paleo bardzo dobrze radzi sobie w walce z nadciśnieniem, astmą, zgagą, wrzodami czy refluksem.

Jadłospis Paleo dla wymagających

Czym charakteryzuje się catering Paleo na terenie Krakowa oferowany przez naszą firmę Kapitan Cook? Składa się ona z 4 posiłków. Pierwsze 3 bazują na tłuszczach oraz białkach, a ostatni – węglowodanach. Jadłospis jest dostępny w różnych wariantach kalorycznych: 1300 kcal, 1500 kcal, 1700 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal, 3500 kcal i 4000 kcal, co sprawia, że z łatwością można dopasować go do indywidualnych potrzeb i osobistych preferencji. Poszczególne posiłki przyrządzane są wyłącznie z najwyższej jakości produktów pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z wykwalifikowanymi kucharzami oraz dietetykami, dla których zdrowe odżywianie jest największą pasją. Nasze posiłki są zarówno smaczne, jak i zdrowe oraz odpowiednio zbilansowane. Coś dla siebie znajdą tutaj tak miłośnicy tradycyjnej kuchni, jak i zwolennicy kulinarnych eksperymentów. Poszczególne dania są pakowane w hermetyczne opakowania i dostarczane wraz z ekologicznymi sztućcami. Sprawia to, że delektować można się nimi zarówno w domu, jak i w biurze czy podróży. Dzięki nam zapomnieć możesz o codziennych zakupach, planowaniu posiłków i gotowaniu, oszczędzając w ten sposób bardzo dużo czasu. Catering Paleo Kraków dostarczamy pod wskazany przez Klienta adres (np. do domu lub miejsca pracy), w wyznaczonych przez niego godzinach. Oferujemy wyjątkowy program lojalnościowy pozwalający na wymianę zebranych punktów na dietę pudełkową, a także konsultację z dietetykiem.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 6
Danie 3
Danie 7
Danie 1
Danie 2
Danie 5
Danie 4
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940