Catering Paleo Katowice - Kapitan Cook

Catering Paleo Katowice

Catering Paleo Katowice

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy? A może borykasz się z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że oferowany przez naszą firmę Kapitan Cook catering Paleo w Katowicach w wersji Samuraj stanowi idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Dieta Paleo i jej zasady

Dieta Paleo bazuje na sposobie żywienia ludzi żyjących w erze paleolitycznej. Tym, co ich wyróżniało, był, jak powszechnie wiadomo, koczowniczy tryb życia. Przemieszczali się oni z miejsca na miejsce w poszukiwaniu dogodnych warunków do życia, wody oraz jedzenia. Jako że tamtejsza ludność nie uprawiała roli, jedyne owoce i warzywa, które udało im się spożyć, pochodziły z płodów dziko rosnących roślin. Ludzie z ery paleolitu nie przyjmowali mleka oraz jego przetworów, co związane było z tym, że udomowienie bydła nastąpiło w późniejszym okresie. Podstawą ich diety było najprawdopodobniej mięso oraz ryby (surowe lub upieczone na ogniu), grzyby, orzechy, pędy, korzenie oraz dzikie owoce. Ówczesny jadłospis bazował na białku zwierzęcym, tłuszczach pochodzenia zwierzęcego oraz błonniku. Ze względu na brak produktów zbożowych oraz ograniczoną dostępność owoców spożycie węglowodanów było niskie.

Dieta Paleo w nowoczesnym wydaniu

Współczesny sposób żywienia znacznie różni się od tego z okresu paleolitu. Związane jest to między innymi z powszechnym dostępem do żywności wysoko przetworzonej, która jest bogata w cukier, sól oraz nasycone kwasy tłuszczowe. Co więcej, żyjący współcześnie ludzie jedzą znacznie więcej niż przodkowie, zużywając o wiele mniej energii. Efektem dodatniego bilansu kalorycznego jest przybieranie na wadze i wzrost objętości tkanki tłuszczowej. Problemem diety człowieka XXI wieku są produkty bogate w węglowodany, które wpływają na poziom glikemii i produkcję insuliny. Równocześnie, współczesny jadłospis jest ubogi w błonnik. Co więcej, do czynienia mamy także ze zmianą proporcji w spożywaniu tłuszczów na korzyść kwasów Omega-6, które sprzyjać mogą rozwojowi chorób metabolicznych oraz układu krążenia. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także o stale rosnącym spożyciu sodu, który obecny jest w niemalże każdym rodzaju żywności. Jakiego rodzaju produkty spożywcze są dopuszczalne w diecie paleolitycznej? Opiera się ona na nieprzetworzonych lub możliwie jak najmniej przetworzonych wyrobach. Źródłem białka są tutaj chude mięso, jak dziczyzna, drób, wołowina oraz podroby, a także owoce morza. Kluczowe jest tutaj, aby były one wysokiej jakości i pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Dieta Paleo zakłada wykluczenie mleka oraz jego przetworów. Reguła ta nie dotyczy jednak jajek, które zawierają wysokowartościowe białko oraz tłuszcze. Rekomendowanymi tłuszczami w tego typu jadłospisie są te, które obfitują w jedno- oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Dobrymi ich źródłami są między innymi orzechy, nasiona, ryby, owoce morza oraz oleje roślinne – olej lniany, olej z awokado oraz oliwa z oliwek.

Zdrowa i smaczna dieta paleolityczna

Czym charakteryzuje się nasz catering Paleo w mieście Katowice? Jest on dostępny w różnych kalorycznościach – 1300 kcal, 1500 kcal, 1700 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal, 3500 kcal i 4000 kcal, dzięki czemu z łatwością można dostosować go do indywidualnych potrzeb. Posiłki przygotowywane są na bazie najwyższej jakości składników pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi kucharzami oraz dietetykami, którzy dbają o to, aby proponowany jadłospis paleolityczny był zarówno zdrowy, jak i smaczny oraz odpowiednio zbilansowany. Catering jest dostarczany pod wskazany przez klienta adres np. do domu lub miejsca pracy, w wyznaczonych godzinach. Poszczególne potrawy są pakowane próżniowo, co sprawia, że bez obaw zabrać można je ze sobą w podróż. W ramach naszej oferty można skorzystać także z konsultacji dietetycznej.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 5
Danie 3
Danie 7
Danie 6
Danie 4
Danie 2
Danie 1
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940