Catering keto Poznań - Kapitan Cook

Catering keto na terenie Poznania

Catering keto Poznań

Dieta ketogeniczna (inaczej zwana też ketogenną lub ketogenową) zaliczana jest do grupy diet nisko węglowodanowych oraz wysokotłuszczowych. Polega na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy. Przez brak dostępu do cukrów w różnej postaci ciało musi pozyskiwać energię z innych źródeł, więc zaczyna spalać tkankę tłuszczową.

Warto zaznaczyć, że dieta ketogenna nie polega na całkowitym wykluczeniu węglowodanów, tylko na ograniczeniu ich spożycia w dosyć dużym stopniu. Stosunek tłuszczów do węglowodanów w diecie keto wynosi 3-4:1, czyli na 3-4 g tłuszczu przypada 1 g białka oraz 1 g węglowodanów. Często są to starannie wyliczone posiłki, na których przygotowanie nie każdy ma czas. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług cateringu keto w Poznaniu – Kapitan Cook. To właśnie tu zespół wyspecjalizowanych dietetyków i kucharzy starannie przygotowuje zbilansowane, dokładnie wyliczone porcje wraz ze wskazaniami spożywania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą diety keto w Poznaniu.

Dieta keto w Poznaniu – starannie opracowana dieta prosto do domu

Substratem do produkcji energii w diecie ketogennej są ciała ketonowe, powstałe w procesie utylizacji wolnych kwasów tłuszczowych. Wprowadzenie w stan ketozy powoduje, że do produkcji energii wykorzystuje się tłuszcz zawarty w spożywanym pożywieniu oraz zmagazynowany w tkance tłuszczowej, co przekłada się na jej efektywne spalanie. Proces ten jest dość trudny w zaplanowaniu, dlatego zaczynając swoją przygodę, warto skorzystać z cateringu keto w Poznaniu od Kapitan Cook. Dzięki temu możesz liczyć na zdrowe posiłki i dostawę prosto do domu.

Dieta ketogeniczna niesie ze sobą wiele korzyści dla prawidłowego funkcjonowania organizmu:

  • niweluje uczucie głodu;
  • poprawia stan cery;
  • zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia;
  • wyrównuje ciśnienie krwi;
  • obniża poziom insuliny oraz cholesterolu;
  • wspomaga prawidłową pracę układu nerwowego;
  • zmniejsza uczucie zmęczenia;
  • stanowi wsparcie w leczeniu padaczki i Alzheimera.

Dieta ketogeniczna – co można jeść?

W diecie ketogennej wykorzystuje się zdrowe tłuszcze (tłuste ryby, masło, tłuszcz zwierzęcy, awokado, olej kokosowy, żółtka jaj, oliwa z oliwek, orzechy), jajka, nieprzetworzone mięso (stek wołowy, boczek, wątróbka, schab), ryby i owoce morza, nabiał (jogurt grecki, masło, twaróg, śmietana, niektóre sery), warzywa z niską zawartością węglowodanów (kalafior, brokuł, jarmuż, szpinak, sałata, ogórek, cukinia, papryka, bakłażan), niektóre owoce (jeżyny, maliny, jagody, truskawki) oraz niektóre napoje (kawa, herbata). Często wykorzystuje się produkty kokosowe i z awokado ze względu na wysoką zawartość tłuszczów w stosunku do węglowodanów. Poszukując gotowej diety keto w Poznaniu, warto skorzystać z usług cateringowych Kapitan Cook!

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 5
Danie 7
Danie 3
Danie 4
Danie 1
Danie 6
Danie 2
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940