Catering keto Bydgoszcz - Kapitan Cook

Catering keto Bydgoszcz

Catering keto Bydgoszcz

Catering keto to dieta ketogeniczna (ketogenna), czyli taka, którą stosowali ludzie pierwotni. Ma ona za zadanie wprowadzić organizm w tak zwany stan ketozy – stan metaboliczny wykorzystujący tłuszcz jako główne źródło energii, nie zaś – jak to tradycyjnie wygląda – węglowodany. Jak powszechnie wiadomo, głównym źródłem energii naszego organizmu są co do zasady węglowodany. Gdy ich brakuje, organizm zaczyna szukać innego źródła energii. Są nimi tłuszcze, a konkretnie powstające w procesie rozpadu tłuszczów ciała ketonowe (tzw. ketoza). Dieta ketogeniczna zaliczana jest zatem do diet wysokotłuszczowych i niskowęglowodanowych. Sprawia, że czujesz się wyjątkowo lekko i masz znakomite samopoczucie.

Dieta ketogeniczna – co zawiera i jak wygląda?

Zakłada się, że tłuszcz stanowi 60-80% (maksymalnie do 90%) dziennego zapotrzebowania na kalorie, białko 20-30%, natomiast węglowodany do 10%. Dieta ketogeniczna składa się z takich produktów, jak tłuste mięsa, tłuste ryby, jajka, tłuste żółte sery, sery pleśniowe, sery topione, mascarpone, smalec, masło, olej kokosowy, oliwa z oliwek, tłusta śmietana, awokado, oliwki, orzechy i pestki oraz warzywa z wyjątkiem tych bogatych w skrobię i strączków. Co ważne, produkty tłuszczowo-białkowe trawią się dłużej niż węglowodany dzięki czemu dłużej odczuwamy sytość. Podczas stosowania diety ketogenicznej należy spożywać dużo wody.

Ważne informacje na temat diety ketogenicznej

Należy zaznaczyć, że jest to dieta bardzo restrykcyjna, a podczas jej stosowania można odczuwać głód, osłabienie organizmu, problemy żołądkowo-jelitowe oraz ogólne rozdrażnienie. Po przystosowaniu się do tej diety objawy te jednak ustępują. Trwa to zwykle od 4 do 8 tygodni. Dietę ketogeniczną odradza się osobom, które mają problemy z wątrobą lub nerkami, ze względu na duże spożycie tłuszczów. Sprawdza się natomiast w leczeniu padaczki opornej na leki u dzieci oraz w niektórych wrodzonych błędach metabolizmu. W menu naszego cateringu keto oferowanego również mieszkańcom Bydgoszczy znalazły się m.in. takie posiłki, jak omlet z wędzonym łososiem, sałatka z kurczakiem i papryką oraz schab w sosie porowym z buraczkami.

Catering ketogeniczny Bydgoszcz

Dieta ketogeniczna cieszy się sporym uznaniem wśród osób borykających się z nadmiarem kilogramów, ale i z utrzymaniem prawidłowej wagi. Efekt ten można uzyskać poprzez włączenie do diety odpowiedniej ilości tłuszczów, co wbrew pozorom wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Tak przygotowane posiłki są nie tylko smaczne, ale i bardzo sycące. Gotowe dania oparte na diecie ketogenicznej przygotowane zostały w kilku wariantach kalorycznych, czyli: 1500, 2000, 2500 oraz 3000 kcal. Tak szeroka oferta pozwoli dopasować nasz catering do indywidualnych potrzeb. Pożądany efekt ketozy idealnie utrzyma się w organizmie. Polega on na niemal całkowitym wykluczeniu węglowodanów z diety na rzecz tłuszczów, które w tym przypadku stają się głównym źródłem energii. Codziennie dbamy o wysoki poziom zadowolenia naszych klientów, dobierając produkty najwyższej jakości. Z nami można efektywnie zredukować swoją wagę, zatem już od dziś warto skorzystać z oferowanego cateringu keto w Bydgoszczy, ciesząc się wysublimowanym smakiem posiłków. Zapraszamy!

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 2
Danie 5
Danie 4
Danie 6
Danie 7
Danie 3
Danie 1
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940