Catering bezglutenowy Wrocław - Kapitan Cook

Catering bezglutenowy Wrocław

Catering bezglutenowy Wrocław

Catering bezglutenowy we Wrocławiu to świetna propozycja dla zabieganych i zapracowanych osób. Po taki jadłospis sięgnąć powinni wszyscy ci, którzy borykają się z celiakią lub alergią na gluten, a jednocześnie zależy im na urozmaiconych, pysznych, pożywnych posiłkach.

Na czym polega dieta bezglutenowa?

Dieta bezglutenowa przeznaczona jest dla osób cierpiących na celiakię, alergię na gluten, chorobę Durhinga lub nieceliakalną nadwrażliwość na gluten. Celiakia jest autoimmunologiczną chorobą charakteryzującą się trwałą nietolerancją glutenu. Jedyną metodą leczenia jest tutaj ścisła dieta bezglutenowa. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że celiakia nie jest tym samym, co alergia na gluten. W pierwszym przypadku do czynienia mamy z ogólnoustrojową reakcją organizmu, która objawia się między innymi dusznościami, łzawieniem, biegunką, problemami skórnymi oraz wstrząsem anafilaktycznym. Nieceliakalna nadwrażliwość na gluten obejmuje natomiast wszystkie przypadki osób, które źle reagują na gluten, lecz wykluczona została u nich celiakia i alergia na gluten. Dolegliwość ta wymaga wprowadzenia diety bezglutenowej, lecz w znaczącej części przypadków nie ma konieczności stosowania jej przez całe życie. Przeważnie po upływie kilku miesięcy pod kontrolą lekarza przeprowadza się prowokację glutenem, która ma na celu sprawdzić, czy możliwe jest wprowadzenie do diety produktów zawierających go w swoim składzie. Na czym dokładnie polega dieta bezglutenowa? Zakłada ona między innymi wykluczenie naturalnych źródeł glutenu, czyli wszystkich produktów, które w swoim składzie zawierają pszenicę, jęczmień lub żyto. Wyrobami dozwolonymi na diecie bezglutenowej są ziemniaki, ryż, amarantus, kukurydza, gryka, komosa ryżowa, proso, warzywa, owoce, orzechy, nasiona roślin strączkowych oraz naturalne przetwory mleczne. Szczególną uwagę zwrócić powinno się tutaj na sposób przechowywania oraz przyrządzania bezglutenowych potraw. Zadbać należy o to, by nie doszło do zanieczyszczenia glutenem. W związku z tym zaleca się stosowanie osobnych talerzy oraz sztućców.

Zdrowy i smaczny catering bezglutenowy we Wrocławiu

Dlaczego warto już dziś wypróbować nasz catering bezglutenowy dostępny również dla osób w mieście Wrocław? Dbamy o to, by proponowane posiłki były nie tylko odpowiednio zbilansowane, lecz również smaczne oraz zróżnicowane. Za układanie jadłospisu odpowiada wykwalifikowany dietetyk z wieloletnim doświadczeniem, a za przyrządzanie potraw – renomowany szef kuchni. Potrawy przygotowujemy na bazie świeżych, wysokiej jakości składników pochodzących od sprawdzonych dostawców. Następnie dostarczamy je pod wskazany przez Klienta adres, w wybranym przedziale godzinowym. Catering bezglutenowy Kapitana Cook jest dostępny w kilku różnych kalorycznościach, wahających się od 1000 do 2000 kalorii, co pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb danej osoby. Taka dieta to idealne rozwiązanie dla zabieganych osób.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 7
Danie 4
Danie 6
Danie 3
Danie 5
Danie 2
Danie 1
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940