Catering bezglutenowy Szczecin - Kapitan Cook

Catering bezglutenowy Szczecin

Catering bezglutenowy Szczecin

Mianem diety bezglutenowej określa się sposób odżywiania, polegający na całkowitej eliminacji glutenu – zarówno tego znajdującego się w produktach naturalnych typu żyto, jęczmień czy pszenica, jak i tego, który zawierają wyroby przetworzone. Osoby, które nie mają czasu na samodzielne komponowanie tego typu jadłospisu, zdecydować mogą się na skorzystanie z naszego cateringu bezglutenowego w Szczecinie.

Wskazania do diety bezglutenowej?

Kiedy należy stosować dietę bezglutenową? Jednym ze wskazań jest celiakia, czyli schorzenie autoimmunologiczne mające podłoże genetyczne, w przypadku którego spożywanie glutenu przyczynia się do zaniku kosmków jelitowych oraz zaburzeń wchłaniania składników odżywczych z pożywienia. Konsekwencją tego są różnego rodzaju problemy zdrowotne, takie jak chociażby ból brzucha, przewlekłe zmęczenie czy depresja. Celiakia jest chorobą, z którą przeważnie do czynienia mamy u małych dzieci, ale nie tylko. Pojawiać może się ona także u osób dorosłych. Wzrost zachorowalności związany jest w tym przypadku ze zmianą nawyków żywieniowych oraz wykorzystywania w procesie produkcji pieczywa odmian pszenicy o wysokiej zawartości glutenu. Na dietę bezglutenową przejść powinni także pacjenci borykający się z chorobą Duhringa. To choroba skórna, w której przebiegu na kolanach, pośladkach, łokciach oraz w okolicy krzyżowej zaczynają pojawiać się pęcherzyki, rumień oraz grudki. Poza jadłospisem bezglutenowym wskazane jest tutaj również ograniczenie spożycia jodu. Kolejne wskazanie do sięgnięcia po catering bezglutenowy jest alergia na gluten. U alergików do czynienia możemy mieć z reakcją natychmiastową, występującą w ciągu kilku minut, maksymalnie godziny od spożycia produktu zawierającego w swoim składzie gluten lub późną, która pojawia się około 1-2 dni po przyjęciu danego pokarmu. Do najpopularniejszych objawów alergii zalicza się biegunkę, pokrzywkę oraz wodnisty katar. U dzieci do czynienia możemy mieć natomiast z zaostrzeniem zmian atopowych skóry.

Dlaczego warto zdecydować się na nasz catering bezglutenowy w Szczecinie?

Catering bezglutenowy oferowany mieszkańcom miasta Szczecin to rozwiązanie, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. To znakomita propozycja dla wszystkich zapracowanych osób, które nie mają czasu na komponowanie odpowiednio zbilansowanego jadłospisu, zakupy oraz przyrządzanie poszczególnych potraw. Z naszych usług korzystają zarówno biznesmeni, jak i młode mamy, czy freelancerzy. Do tworzenia bezglutenowych posiłków wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości składniki pochodzące od sprawdzonych dostawców. Współpracujemy z szefami kuchni oraz dietetykami z wieloletnim doświadczeniem. Proponowane przez nas dania są zróżnicowane, dzięki czemu nie ma tutaj mowy o monotonii. Do wyboru jest kilka różnych wariantów kaloryczności diety.

Obserwuj nas na instagramie
@kapitancookcatering
Danie 2
Danie 3
Danie 1
Danie 7
Danie 5
Danie 6
Danie 4
Kontakt

Nr konta bankowego (mBank):
45 1140 2004 0000 3802 8155 6696

visa PayU

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU

Dane firmy

Bezglutenova Sp.Z.O.O.

NIP: 7831764985

REGON: 368357866

KRS: 0000696940