Catering sportowy Warszawa

Nawet w przypadku, gdy sport uprawiany jest jedynie rekreacyjnie, należy zadbać o odpowiednie materiały budulcowe i regeneracyjne. Aktywność fizyczna sprawia, że organizm wymaga większego zapotrzebowania kalorycznego oraz dostarczania odpowiednich składników odżywczych. Niezbędne są przede wszystkim duże ilości węglowodanów i białka. Właściwe odżywianie zapewni zapas sił do wykonywania ćwiczeń oraz pozwoli na odpowiednią regenerację organizmu. Dla wszystkich aktywnych osób firma Kapitan Cook oferuje catering sportowy w Warszawie. Nasze posiłki pozwolą osiągać jeszcze lepsze efekty. Zapraszamy wszystkich miłośników zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej do zapoznania się z naszą ofertą.


Prawidłowa dieta podstawą zdrowego stylu życia

Osoby aktywne fizycznie wymagają zwiększonej ilości węglowodanów. Najlepiej, jeśli są to węglowodany złożone, charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym. Bogate w nie posiłki wpływają na poprawę wytrzymałości, opóźniają także uczucie zmęczenia. Dla każdego sportowca niezwykle ważnym elementem jest również odpowiednia porcja białka stanowiącego główny materiał energetyczny i budulcowy. Pozwala ono na prawidłowy rozwój oraz wzrost mięśni. Nie można zapominać również o właściwej ilości dobrych tłuszczów. Szczególnie zalecane są produkty zawierające jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Dobrym źródłem mogą być w tym przypadku oleje oraz tłuszcze rybie, zawierające kwasy omega-3. Catering sportowy oferowany naszym klientom w Warszawie bogaty jest również w ważne dla poprawy wydolności fizycznej witaminy i minerały. Wysiłek fizyczny prowadzi do utraty tych elementów, co w konsekwencji skutkuje spadkiem energii i koncentracji. U osób aktywnych fizycznie nie może zabraknąć żelaza, miedzi, cynku, wapnia, magnezu, potasu i sodu.


Doskonała dieta dla sportowców

Aktywny tryb życia jest jak najbardziej wskazany. Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta jest w tym przypadku elementem niezbędnym dla osiągania dobrych wyników i zachowania świetnej formy. Niestety nie każdy będzie w stanie znaleźć odpowiednią ilość wolnego czasu, aby samodzielnie przygotować smaczne i zdrowe posiłki każdego dnia. Z pomocą przychodzi Kapitan Cook. Nasz catering sportowy w Warszawie to najlepsze rozwiązania dla wszystkich miłośników sportu. Oferujemy pełnowartościowe posiłki, które będą stanowiły podstawę racjonalnego odżywiania. Wykorzystujemy wyłącznie dobrej jakości, świeże i nieprzetworzone składniki, dlatego nasze posiłki są nie tylko bardzo smaczne, ale również zdrowe. W zależności od stawianych przed sobą celów treningowych oraz zapotrzebowania proponujemy możliwość skorzystania z czterech opcji kalorycznych. Catering sportowy jest w pełni satysfakcjonującym rozwiązaniem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania z pełną ofertą naszej firmy oraz skorzystania z proponowanych usług.