Dieta bezglutenowa i bezlaktozowa

Dieta eliminuje produkty będące źródłem laktozy i glutenu. Mimo iż jest to dieta eliminacyjna, jest bardzo urozmaicona i bogata w składniki odżywcze.

Co to za dieta?

Dietetyczny catering bez glutenu i laktozy łączy założenia programu bezglutenowego oraz bezlaktozowego, eliminując produkty zawierające te alergeny w swoim składzie. Tego typu jadłospis bardzo często stanowi remedium na wiele różnych chorób cywilizacyjnych i znajduje szerokie zastosowanie w szczególności w przypadku schorzeń autoimmunologicznych.

Dla kogo?

Dieta bez glutenu i laktozy jest przeznaczona dla osób ze szczególną wrażliwością na występowanie glutenu i laktozy w pożywieniu.

Z dietetycznego cateringu bez glutenu i laktozy mogą korzystać zarówno osoby zdrowe, jak i cierpiące na nietolerancję tego rodzaju składników pokarmowych, w tym także pacjenci ze zdiagnozowaną celiakią czy chorobą Hashimoto.

Najczęściej zamawiana jest przez osoby z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi, osobami cierpiącym na choroby autoimmunologiczne.

Dla zachowania pełnej równowagi, tak aby dieta była zdrowa, zbilansowana i dostarczała niezbędnych składników odżywczych, zastąpiono je produktami naturalnie niezawierającymi glutenu i laktozy. W naszym programie wykorzystujemy ich wysokiej jakości substytuty, czyli zboża naturalnie bezglutenowe takie jak ryż, kukurydza czy gryka oraz roślinne zamienniki nabiału (tofu, mleko roślinne itp.).

Posiłki są różnorodne i odpowiednie skomponowane, co zapobiega niedoborom wapnia, który jest ważnym składnikiem budulcowym kości i zębów.

Co możesz zyskać?

Dzięki dietetycznemu cateringowi bezglutenowemu i bezlaktozowemu pozbędziesz się lub zminimalizujesz uciążliwe dolegliwości związane ze spożyciem glutenu i laktozy, schudniesz lub utrzymasz wagę na odpowiednim poziomie, wyregulujesz metabolizm, a także dostarczysz organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Dodatkowo poprawisz funkcjonowanie układu pokarmowego, oczyścisz organizm i zmniejszysz ochotę na słodycze.

Stosując nasz program, zapobiegniesz też efektowi jo-jo, gdyż posiłki są sycące, regularne i odpowiednio zbilansowane, aby przyspieszyć metabolizm bez konieczności głodzenia się.

Dieta występuje w 5 wariantach kalorycznych: 1000 kcal, 1300 kcal, 1500 kcal, 1700 kcal, 2000 kcal.

Dietetyczny catering bezglutenowy tanio proponujemy przede wszystkim mieszkańcom takich miast jak Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Toruń, Poznań, Warszawa, Łódź oraz Wrocław.