Blog

Obalamy najpopularniejsze dietetyczne mity

Obalamy najpopularniejsze dietetyczne mity

Odchudzając się musimy trzymać się pewnych zasad i wytycznych, aby nasze działania przyniosły zamierzony efekt. Często jednak niektóre założenia dietetyczne są zupełnie nieskuteczne, a nawet mogą negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Postanowiliśmy zmierzyć się z kilkoma najpopularniejszymi mitami na temat diety - sprawdź, czy nie dajesz się na nie nabrać!

Odchudzanie siwedług zegarka

Najczstszym błędem powielanym przez osoby odchudzajce sijest niespoywanie posiłków po godzinie 18-tej. Takie zachowanie jest poprawne jedynie, jeli idziemy spao godz. 20:00/21:00. Ta zasada powinna polegana tym, aby lekkostrawnkolacjjada2 godziny przed snem, a nie o ustalonej godzinie, która nie jest adekwatna do naszego planu dnia i stylu ycia.

Produkty "light"

Produkty typu "light" kusznas swojpozornlekkocii lepszym składem. Czsto spoywamy je w wikszych ilociach, bdc przekonanym, e przyniesie to mniejsze konsekwencje nioryginał. Składy tych produktów nierzadko pozostawiajwiele do yczenia. Moe okazasi, e obniono zawartość tłuszczów, ale dodano w zamian np. wicej cukru. W konsekwencji produkty tego typu mogsprzyjatyciu, zamiast wspomagaw odchudzaniu.

Zwikszona ilość posiłków

Czsto słyszy si, e aby schudnąć powinno sijadawicej posiłków. Faktycznie, w odchudzanie musimy pamitao jedzeniu częściej, ale w mniejszych porcjach. Musimy jednak wiedzie, e ilość posiłków nie moe bydowolna.

Aby osignąć wymarzone efekty, dietetycy polecajspoywanie 5 posiłków w regularnych odstpach.

Głodówka, jako idealna dieta

Jest to jeden z najczstszych błędów popełnianych przez osoby, które chciałyby szybko schudnąć. Niestety taka metoda moe wyrzdziwicej złego, nimoemy sispodziewa
- szkodzi naszemu zdrowiu, niekorzystnie wpływa na przemianmaterii i metabolizm oraz

prowadzi do efektu jo-jo. Dodatkowo organizm poddany głodówce, w konsekwencji gromadzi zapas tłuszczu w obawie przed kolejnym takim okresem. Pamitajmy, e aby faktycznie schudnąć, trzeba odpowiednio jeść i dbao swojdiet