Blog

Najczęstsze błędy żywieniowe - sprawdź, czy ich nie popełniasz!

Najczęstsze błędy żywieniowe - sprawdź, czy ich nie popełniasz!

Dbając o zdrowie i dobrą sylwetkę, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na nasze odżywianie. Często pomimo regularnych ćwiczeń i ograniczania spożywania cukrów, efekty naszej diety nie są zadowalające. Możliwe, że jednocześnie popełniamy wiele błędów żywieniowych, które oddalają nas od wymarzonej sylwetki. Oto kilka z nich.

 1. Nieprawidłowa ilość kalorii

  Nierzadko zdarza sisytuacja, e w czasie dnia zjadamy o wiele wicej jedzenia, nipotrzebuje nasz organizm. A to włanie prawidłowo dobrana ilość kalorii do naszych potrzeb, wieku, płci, masy ciała i aktywnoci fizycznej jest kluczem do sukcesu. Warto teuwaa, aby ilość przyjmowanych przez nas kalorii nie była zbyt niska - wówczas moe to prowadzido złego samopoczucia i niedoywienia.

  PS Jeli nie wiecie dokładnie, ile kalorii powinnicie spoywa- miało piszcie! Nasz dietetyk chtnie Wam doradzi ;)

  Nieregularne posiłki

  Organizm potrzebuje regularnego dostarczania energii poprzez odpowiednio zbilansowane posiłki. Zaleca sispoywanie 5 posiłków w cigu dnia o stałych godzinach. Wane jest take, aby nie pomijaposzczególnych posiłków - lepiej jest zjeść mniej, ale częściej.

  Monotonia ywieniowa

  Małe urozmaicenie posiłków moe prowadzido niedoborów witamin i innych potrzebnych wartoci odywczych oraz składników mineralnych, dziki którym nasz organizm prawidłowo funkcjonuje. Dodatkowo, jedzenie na okrgło tych samych produktów moe zwikszachęć sigania po niezdrowe przekski i słodycze, które wydajsibyć świetnalternatywdo znudzonych juposiłków.

  Zły skład posiłków

  Wane, aby krytycznie przyjrzesiskładnikom swoich da- czy nie znajdziemy w nich zbyt wielu cukrów i tłuszczów zwierzcych. Kolejnym błędem jest popijanie posiłków słodkimi napojami oraz ciężkostrawne i tłuste kolacje.